Nä­kö­vam­mais­ten ker­hot

Inarin ja Utsjoen näkövammaisten kerho

Kerhonvetäjä Raija Peuraniemi, puh. 040 – 581 9140

Kemin seudun näkövammaisten kerho ja Kemin Seudun Näkövammaiset ry

Kemin seudun näkövammaisten kerho:
Kerhonvetäjä Ilona Pääkkölä, puh. 040 – 7479864 / ilona.paakkola@pp.inet.fi


Kemissä toimii myös Kemin Seudun Näkövammaiset ry, joka on Lapin Näkövammaiset ry:n yhteisöjäsen.

Puheenjohtaja Pirjo Heikinjuntti, puh. 040 – 5170803 / pirjo.heikinjuntti@pp.inet.fi

Keminmaan näkövammaiset

Yhteyshenkilö diakonityöntekijä Ritva Torvinen, puh. 040 – 504 2803 / ritva.torvinen@evl.fi

Kittilän näkövammaisten kerho

Kerhonvetäjä Sirkka Puumalainen, puh. 040 – 849 6850 / sirkkapuumalainen_48@hotmail.com

Kolarin näkövammaisten kerho

Kerhonvetäjä Tuija Partanen, puh. 0500 – 513 975 / tuija.h.partanen@gmail.com

Pellon näkövammaisten kerho

Kerhonvetäjä Paavo Konttajärvi, puh. 040 - 7408610 / paavo.konttajarvi@pp.inet.fi

Posion näkövammaisten kerho

Kerhonvetäjä Irma Luokkanen, puh. 040 - 5051626 / irma.luokkanen@hotmail.com

Ranuan näkövammaisten kerho

Kerhonvetäjä Elli Sääskilahti, puh. 040 – 7374759 / ellislahti@gmail.com

Rovaniemen näkövammaisten kerho

Kerhonvetäjä Marketta Savukoski, puh. 040 512 4915 / marketta.savukoski@pp.inet.fi

Sallan näkövammaiset ja Koillis-Lapin näkövammaisten seututoiminta

Yhteyshenkilö Hannu Virtanen, puh. 0400 – 694 193 / hannu.virtanen@ppb.inet.fi
(Salla, Kemijärvi, Pelkosenniemi, Savukoski)

Simon näkövammaisten kerho

Kerhonvetäjä Riitta-Liisa Palovaara, Simon Seurakunta, puh. 040 – 358 0790 / riitta-liisa.palovaara@evl.fi

Sodankylän näkövammaisten kerho

Kerhonvetäjä Minna Lehtola, Sodankylän seurakunta, puh. 0400 – 190 378 / minna.lehtola@evl.fi

Tornion näkövammaisten kerho

Kerhonvetäjä Leena Dahl, puh. 0400 – 496 970 / leena.dahl@gmail.com

Ylitornion näkövammaisten kerho

Kerhonvetäjä Lea Savikuja puh. 050 - 913 2604 / lea.savikuja@pp.inet.fi